Haber

‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE’ KEŞAN’DA SESSİZ YÜRÜYÜŞ

Edirne’nin Keşan ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere saygı duruşunda bulunmak için yürüyüş sırasında herhangi bir slogan atılmadı.

Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yürüyüş düzenlendi. Keşan Kent Müzesi önünde toplanan yaklaşık 100 kadın, ellerinde pankart ve pankartlarla Alparslan Türkeş Meydanı’na yürüdü. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere saygı duruşunda bulunmak için yürüyüş sırasında herhangi bir slogan atılmadı.

Alparslan Türkeş Meydanı’nda basın açıklamasını okuyan Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Kafalı, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Bizi biz yapan ve değer verilen kadınlarımızın günüdür. Ailelerimizin temelidir.Dünya Kadınlar Günüdür.Kara Fatmaların ve Nene Hatunların günüdür.Kurtuluşu omuzlarına alıp cenneti ayaklarının altına taşıyan hanımlarımızın günüdür.Tüm fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Annelerimize, kız kardeşlerimize, kızlarımıza, bazen hayat arkadaşlarımıza, bazen rehberlerimize şefkat ve sevgilerini her zaman veren, bizi biz olmamız için cesaretlendiren kadınlar.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Başlı, depremin yol açtığı tahribattan en çok kadın ve çocuklar etkilendi. Bir yandan da ülkemiz genelinde dayanışma oluşturuyor. Kumbaralarındaki paralarını, sandıklarındaki çeyizlerini deprem bölgesine gönderen, gerçeği en uygun ve mutlu bir şekilde anlayan kadın ve çocuklar oldu” dedi.

Açıklamanın ardından kadınlar dağıldı.

cildirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu