Haber

Afyonkarahisar’dan yüzyılın felaketinin yaşandığı deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Afyonkarahisar’da valilik ve belediye koordinasyonunda toplanan 13 ton yardım malzemesi, askeri kargo uçağıyla “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesine gönderildi.

AFAD koordinasyonunda kentte toplanan yardım malzemeleri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen illere hızlı bir şekilde gönderilmek üzere Afyonkarahisar Havalimanı Komutanlığına getirilerek askeri kargo uçağına yüklendi.

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugüne kadar deprem bölgesine 400’e yakın tır ve TIR’ın yardım malzemesi gönderdiğini söyledi.

Yiğitbaşı, bugün askeri kargo uçağıyla bölgeye 13 ton yardım malzemesinin gönderildiğini bildirdi.

“Afyonkarahisar’da toplanan çok sayıda yardım malzememiz var. Gıda, battaniye, giyecek ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımları en kısa sürede bölgeye ulaştırmayı hedefliyoruz. Bugün şehrimize gelen askeri uçağımıza yardımlarımızı yükledik. Yine Afyonkarahisar veya Eskişehir’e uçak gelirse yardımlarımız en kısa sürede bölgeye ulaştırılacak, bölgeye intikal etmesini sağlayacağız.”

Afyonkarahisar’da deprem bölgesinden İzmir ve Kütahya’ya gitmek isteyen depremzede 5 kişi askeri kargo uçağından indi.

Malatya’da enkazdan çıkarılarak tedavi altına alınan ve bir an önce ailesine ulaşmak isteyen Bayram Gergin, valilik onayıyla askeri kargo uçağına bindirildi.

Vali Yiğitbaşı’na Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp eşlik etti.

erenlerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu