Haber

Bursa’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle cadde ve caddeler trafiğe kapatılacak.

Bursa’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları nedeniyle 29 Ekim Pazar günü saat 10.00 ile 12.00 arasında cadde ve caddeler trafiğe kapatılacak.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu cümleler yer aldı;

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama programı çerçevesinde 29 Ekim Pazar günü Atatürk Caddesi’nde yapılacak törenler ve resmi geçit etkinlikleri için Yeşil Şenlik Lambaları – Gökdere Yönü – Meydancık – Setbaşı Yönü – İnönü Caddesi İskelesi – Cemal 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Altıparmak Çıkışı’ndan Varyant Köprüsü Altı Ender Caddesi çıkış yönü – Tophane Endüstri Meslek Lisesi önü, Çakır Hamam Kavşağı, Atatürk Caddesi yönü sokaklar ve bağlantı yolları saat 08.30’dan itibaren kutlama törenlerine kadar araç trafiğine kapatılacak. üzerinde.

T1 (İpekböceği) hattı ve Nostaljik Tramvay saat 08.00’den etkinlik bitene kadar çalışmayacaktır.

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama programı çerçevesinde, 29 Ekim Pazar günü saat 19.00’da Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Acıbadem Kavşağı’ndan Hastane Alanı’na doğru yürüyüş korteji, ardından halka açık Teoman ve Gazapizm konserleri ise saat 20.00’de hastane alanında gerçekleştirilecek. Yürüyüş etkinliği ve konser etkinliği sırasında Fatih Sultan Mehmet Bulvarı-Acıbadem Kavşağı-Esentepe Kavşağı-Tuna Kavşağı ile Nilüfer Hatun Caddesi Podyum Park Kavşağı arasında, FSM Köprüsü’nden Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Tuna Kavşağı, Esentepe Kavşağı’na geliş ve gidiş yönleri. Saat 17.00’den itibaren yürüyüş ve konser etkinliği bitene kadar araç trafiğine kapatılacak.

Bu yönleri kullanacak araç sürücülerinin alternatif güzergah olarak İstanbul-İzmir, Çet Bulvarı, Mudanya yolu veya Ankara yolunu kullanmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu