Dünya

Chiliz (CHZ), Dünya Kupası öncesi talep görmeye başladı

Investing.com – Taraftar tokeni bölümünün en büyük kripto varlığı olan Chiliz (CHZ), bu yıl Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası öncesi dikkat çeken fiyat hareketine sahip. 

20 Kasım Pazar günü Katar ile Ekvador müsabakasıyla başlayacak olan Katar 2022 FIFA Dünya Kupası aktifliği evvel Chiliz piyasası hareketlenmeye başladı. CHZ, dünden bu yana %20’ye ulaşan bedel artışı görerek 0,24 dolara kadar yükseldi. 

Geçen hafta kripto piyasalarının derinden sarsan FTX krizinin olumsuz tesirlerini silmek için uğraş eden Chiliz piyasasında yaklaşan aktifliğin değerli bir katalizör olabileceği düşünülüyor. Chiliz, kriz öncesi devirde yaz aylarında 0,08 dolarda yılın taban düzeylerini belirledikten sonra 0,3 dolara kadar %266’yı bulan değerli bir ralliye imza attı. Geçen haftaki sert düşüşte %25 gerileyen CHZ, bu hafta %14’lük paha artışıyla toparlanma sürecine devam ediyor. 

Chiliz ayrıyeten bugün piyasa bedeline nazaran sıralanmış listede en çok yükselen kripto para olarak devam ediyor.

Dünya üzerindeki sporseverler için kripto sanayisinde ortak bir platform oluşturma maksadına sahip Socios’ın lokal varlığı olarak faaliyet gösteren Chiliz, birçok taraftar token için baz para vazifesi görüyor. Taraftarlar, Socios platformundaki spor kulüplerine ilişkin tokenleri kullanarak kulüplerini destekleme ve idare kararlarında hisse sahibi olma bahtına sahip oluyorlar. 

Tüm dünyanın gözü 15 Aralık’a kadar Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda olacağı için kimi piyasa analistleri, Chiliz’in bu mühlet zarfında göz önünde olacağı ve şu an belirsizlik ve telaş içinde olan kripto para piyasalarından bağımsız hareket edebileceğini düşünüyor.

Yazar: Günay Caymaz 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu