Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan’da

ANKARA (İGFA) –Türkmenbaşı International’da Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin Aşkabat Büyükelçisi Togan Oral ve diğer ilgililer tarafından kabul edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Zirvenin yapılacağı belirtilen havalimanı, Hazar Denizi kıyısındaki “turist üssü” Avaza bölgesine taşındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında Türkmenistan ve Azerbaycan mevkidaşlarıyla ikili görüşmelerin yanı sıra heyetler arası görüşmeler gerçekleştirecek.

Dost ve kardeş üç ülke arasındaki ticaret, enerji ve ulaşım başta olmak üzere işbirliğini daha da derinleştirmek için atılacak adımların ele alınacağı zirve vesilesiyle çeşitli anlaşmalara da imza atılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu