Haber

DEPREM MAĞDURLARINDA TİCARET İŞYERİNDEKİ GIDALARI KUTULARA DOLDURARAK DEPREM MAĞDURLARINA TESLİMAT ETTİ

OSMANİYE’deki bakkalı depremde hasar gören Hasan Yılmaz, zarar görmemiş gıda ürünlerini kolilere doldurarak depremden etkilenen 80 aileye ulaştırdı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin hasar gördüğü 10 ilden biri olan Osmaniye’de enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, işyerleri hasar gören esnaflar işyerlerini çıkarmaya başladı. İstiklal İlçesi Cevdet Sunay Caddesi üzerinde bakkal işleten Hasan Yılmaz, iş yerinde zarar görmemiş gıda ürünlerini ayıklayarak kolilere doldurarak kentteki depremzedelere teslim etti. Deprem nedeniyle iş yerindeki ürünlerin çoğunu gördüğünü, sağlam ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını belirten Yılmaz, ‘Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunar, tüm insanlarımıza başsağlığı dileriz. Büyük bir felaketten geçiyoruz. Allah bu günleri bir daha yaşatmasın. Dükkanımız sarsıntı nedeniyle ağır hasar gördü. Bu zarardan etkilenmeyen ve kullanılabilecek gıda kolilerini işyerlerimizden oluşturarak yaklaşık 80 aileye ulaştırdık. Bunu gören insanlar da bize destek oldu. Tanrı herkesi korusun. Çok üzgünüz, umarım insanlara bir faydamız dokunmuştur. Şu an kendi evimde kalamam, mescitte kalıyorum. Çok zor durumdayız, Rabbim herkesin yardımcısı olsun’ dedi.

Öte yandan Yılmaz’ın dükkanının güvenlik kamerası görüntülerine de yansıyan deprem anı, yaşanan tahribatı gözler önüne serdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu