Haber

Depremden kaçarken kazada yaralandı

Depremden kaçarken kazada yaralandı

Defne’de meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından HATAY’ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan Meryem Ezer (72) panik içinde evinden çıkarken taksinin çarpması sonucu ağır yaralandı. Ambulansla uçakla Ankara’daki hastaneye kaldırılan Ezer, ağır bakımda tedavisinin ardından hayati tehlikeyi atlattı.

21 Şubat’ta meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremde Meryem Ezer çocuklarıyla panik içinde evden çıktı. Yolda koşan Meryem Ezer’e taksi çarptı. Ağır yaralanan Ezer, çevredeki hastanelerde ilk tedavisinin ardından ambulans uçakla Ankara’ya sevk edildi. Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi’nde tedavi altına alınan Meryem Ezer, ağır bakımda tedavi altına alınarak hayati tehlike arz eden durumu atlattı. TIR şoförü Mustafa Ezer (44) depremde çok korktuklarını belirterek, “Anne hepimiz çocuklarla dışarı çıktık. Maalesef yolda durduk, geldik taksiye bindik, Anneme vurdu. Mayıs. Allah annesini öyle kimseye göstermesin yere 2-3 metre asfalta çarptı kolu kırıldı 2 kaburgası kırıldı önce Antakya Sahra Hastanesine götürdük sonra Adana’ya gönderdiler .Adana’dan buraya gönderdiler.Şu anda sağlığı iyiye gidiyor.”

Babasının yaptığı 3 katlı evlerin depremlerde hasar görmediğini anlatan Mustafa Ezer, ailesinden de bir kayıp yaşamadığını; ama bir çok arkadaşını ve akrabasını kaybettiğini söyledi. Ezer, “Bir arkadaşımızın ailesi vefat etti. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Hatay’a döneceğiz. Reyhanlı’da çadır istiyoruz. Ders almamız lazım. İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı. Daha çok olmalı.” Konutlar kontrol altında” dedi. .

haber-cukurca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu