Ekonomi

Dursunbey’de zincir marketlere ceza yağdı

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde polis ekipleri ulusal pazarlarda denetimlerde bulundu. Yapılan kontrollerde raf ve kasa fiyatlarına uymayan eserler tespit edilerek cezai işlem uygulandı.

Dursunbey Belediyesi zabıta amirleri, rutin market ve mağaza kontrollerini sürdürüyor. Zincir mağazalarda inceleme yapan ekipler, eserlerin depo, raf ve kasa fiyat uyumluluğu ve son kullanma tarihi ile ilgili incelemelerde bulundu.

Konuyla ilgili Dursunbey Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; “Vatandaşlarımızın güvenli alışveriş yapmaları için Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yürütülen denetimler devam ediyor. Bugün yapılan denetimlerde depo, raf ve kasiyer fiyatlarının uygunluğu ile ürünlerin son tüketim tarihleri ​​kontrol edildi. Sonuç olarak Denetimlerde, denetimlere uymayan işyerleri hakkında cezai işlem uygulanması amacıyla tutanak tutuldu” denildi.

Yapılan incelemelerde kasa ve raf ortasında fiyat tutmayan zeytinyağının etiket fiyatının 68 TL, kasa fiyatının ise 88 TL olduğu görüldü. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu