Haber

Eskişehirli genç güreşçi Yiğit Ulusoy bronz madalyanın sahibi oldu.

Sakarya’da düzenlenen Türkiye Okullararası Yıldızlar Serbest Güreş Grubu müsabakalarında bronz madalya kazanan Eskişehir Namık Kemal Ortaokulu sporcusu Yiğit Ulusoy, rakiplerinin kendisinden kat kat iri olması nedeniyle biraz tedirgin olmaya başladığını ve “Ama hocalarımın desteğiyle korkumu yendim ve 3. olmayı başardım. Hak kazandığım Türkiye Şampiyonası’nda daha iyi sonuçlar alacağıma inanıyorum” dedi.

Eskişehir Namık Kemal Ortaokulu sporcusu Yiğit Ulusoy, 6-7 Mayıs tarihlerinde Sakarya ilinde düzenlenen Yıldızlar Serbest Güreş Küme müsabakalarında derece elde etti. 78 kiloda mindere çıkan Ulusoy, 12-15 Haziran tarihlerinde Sivas’ta yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Yaklaşık 2 yıldır güreş sporuyla ilgilenen Ulusoy, 3.lük mücadelesinde çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, antrenörleri Sercan Yalçın ve Mehmet Aykol’un takviyeleri ile maçı kazandığını ifade etti. Türkiye Şampiyonası’na hazırlanırken günde en az 2 saat çalıştığını belirten Yiğit Ulusoy, amacının podyuma çıkmak olduğunu söylüyor.

“Öğretmenlerimin bana verdiği destekle korkumu yendim ve 3. olmayı başardım”

Ortaokul Yıldızlar Serbest Güreş Küme müsabakalarında Türkiye 3’üncüsü olmayı başaran Yiğit Ulusoy, mindere çıktığında çok heyecanlandığını söyledi. Yaklaşık 2 yıldır güreşle ilgilendiğini ifade eden Ulusoy, “Tabii ki biraz heyecan vardı ama heyecanımı yenip 3. olmayı başardım. Türkiye Şampiyonası’nda iyi bir derece yapacağıma inanıyorum. Maçta çok heyecanlandım, boynumu bile incittim, sakatlanınca heyecanım daha da arttı, ‘Yenilecek miyim? Yenilecek miyim?’ Düşünmeye başladım.Rakiplerim benden büyük oldukları için biraz endişelenmeye başladılar ama hocalarımın bana verdiği destekle endişemi yendim ve 3. olmayı başardım.Türkçede daha iyi sonuçlar alacağıma inanıyorum. Şampiyonluk, günde 2 saat Greko-Romen ve serbest stil antrenmanlarda daha iyi sonuçlar alacağımı umuyorum. İkisi için de çalışıyorum ve ikisine de ağırlık vererek daha iyi yerlere geleceğimi düşünüyorum” dedi.

“Sporcumuzu daha uygun yerlerde, podyumda görmek istiyoruz”

Öğrencisinin bronz madalya kazanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden teknik direktör Mehmet Aykol, sporcunun daha önce derece elde ettiğini belirtti. Hedeflerinin her zaman daha yüksek olduğunun altını çizen Aykol, “Okul sporları aktivite programında yer alan 6-7 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında Sakarya ilinde düzenlenen Yıldızlar Serbest Güreş Küme maçlarında mücadele eden Yiğit Ulusoy isimli sporcumuz 78 kiloda rakiplerini mağlup ederek Küme Şampiyonası’nda 3. oldu.Bu 3.lük sonunda bronz madalya alarak 12-15 Haziran tarihlerinde Sivas’ta yapılacak Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Yiğit Ulusoy daha önce derece yapmış bir sporcuydu.İnşallah sporcumuzu Türkiye Şampiyonası’nda daha münasip yerlerde podyumlarda görmek istiyoruz.Bu nedenle maçlara hazırlanıyoruz.” – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu