Haber

G20 için Bali’ye gelen Kamboçya Başbakanı Hun Sen, Covid-19’a yakalandı

Kamboçya Başbakanı Hun Sen, G20 Tepesi için geldiği Endonezya’da Covid-19’a yakalandığını açıkladı. ASEAN önderleriyle temaslarda bulunan Hun Sen, bu hafta Bangkok’ta yapılacak APEC zirvesinde Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yapacağı toplantıları da iptal etti.

Kamboçya Başbakanı Hun Sen, Pazar günü sona eren ASEAN Zirvesi’ne mesken sahipliğini akabinde G20 toplantısına katılmak üzere Endonezya’ya geldi. Hun Sen, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile Covid-19’a yakalandığını duyurdu. “Covid-19 testim pozitif çıktı” paylaşımında bulunan Hun Sen, G20’ye katılmak üzere yaptığı uçuş öncesi de dahil olmak üzere her gün Covid-19 testi yaptırdığını vurguladı. Beraberindeki heyetle bugün Kamboçya’ya döneceğini bildirilen Hun Sen, “Bu virüs bana ne zaman bulaştı bilmiyorum. Endonezyalı yetkililer benden numune aldılar ve sabah Covid-19 pozitif olduğum doğrulandı” dedi.

Görüşmeleri iptal edildi

Hun Sen’in bu hafta Bangkok’ta yapılacak APEC (Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği) doruğunda Çin Devlet Lideri Xi Jinping ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile gerçekleştirmesi planlanan toplantılara katılamayacağı öğrenildi.

Birçok başkanla bir ortaya gelmişti

Kamboçya’da gerçekleştirilen ASEAN Zirvesi’ne mesken sahipliği yapan Hun Sen, Güneydoğu Asya ülkelerinin başkanlarının yanı sıra Çin Başbakanı Li Keqiang ve ABD Lideri Joe Biden dahil farklı ülkelerin temsilcileriyle görüşmeler yapmıştı. Ayrıyeten Hun Sen’in bir gala yemeğinde Biden ile yan yana oturduğu kamuoyuna yansımıştı. – BALİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu