Yaşam

Güldür Güldür’e skandal skeç: Kahraman gazilerle alay ettiler

Güldür Güldür adlı programda büyük skandal yaşandı. Sözde “mizah” adı altında yayınlanan skeç, Türk ordusunun kahraman gazilerini hedef alıyordu. Skeç sosyal medyadan tepki aldı.

“KURŞUN YEMEK SİZİ AYRICALIKLI YAPMAZ”

Tepkilerin odağında yer alan skeçte bir gaziye yönelikti. “Tamam sen en tecrübelisin. Kurşun yemek seni ayrıcalıklı yapmaz.” kelimeler kullanıldı. Skeçte gazilere tanınan ayrıcalıklar ve Gazikart’la da dalga geçildi.

YAYINLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

RTÜK Lideri Ebubekir Şahin, Güldür Güldür grubuna şunları söyledi: ” Gazileri eleştiren bu kişileri kınıyorum. Vatanı ve bayrağı için canını, bedenini feda eden Gazilerimize gösterilen saygısızlık kabul edilemez. Yüce Gazi’nin rütbesini parayla karşılaştıracak kadar bilinçsiz ve ahlaksız sözler içeren yayın hakkında soruşturma başlatıldı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” diyerek tepki gösterdi.

BAKAN GÖKTAŞ’TAN KINAMA: ASLA KABUL EDİLEMEZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, resmi X hesabından yaptığı paylaşımda sınırları aşan skeçleri kınadığını belirtti. Bakan Göktaş, paylaşımında şunları söyledi: “Bir televizyon kanalında gazilerimiz hakkında son derece abartılı ve “komik olmayan” skeçleri şiddetle kınıyorum. Vücudunun herhangi bir yerini tereddüt etmeden bu vatan için feda eden gazilerimizi üzecek çirkin söylemler, Amacı ne olursa olsun asla kabul edilmeyecektir. Şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve aileleri en kıymetli emanetimizdir.”İfadelerini kullandı.

“BU SKET AMACINI AŞTI”

Skandal skeçe tepki gösteren AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, gazilerin bu ülkenin şerefi ve gururu olduğunu belirtti. “Bu skeç amacını aşmıştır, bu bölüm yayından kaldırılmalı, gazilerimizden özür dilenmelidir.” söz konusu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu