Haber

İstanbul’un kentsel dönüşümü için ilk istişare toplantısı yapıldı

İstanbul’un kentsel dönüşüme hazırlanmasına yönelik ilk istişare toplantısı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin talimatıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 39 ilçe belediyesinden temsilcilerin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin direktifleriyle İstanbul’u olası depremlere hazırlamak için ilk istişare toplantısı yapıldı. Ankara’da basına kapalı düzenlenen ‘İstanbul Mahalleleri Kentsel Dönüşüm İstişare Toplantısı’na; Vedad Gürgen, Kentsel Dönüşüm Bakan Yardımcısı, AFAD Sarsıntı ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 39 ilçe belediyesinden uzman temsilciler katıldı. İstanbul’un kentsel dönüşüm yol haritasının görüşüldüğü toplantıda konuşan Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen, “Afet gelmeden önce afetin verdiği zararı onarmamız lazım, 6 Şubat afetleri büyük bir olay. Aynısını İstanbul’da yaşamak istemiyoruz.”

“Gerekirse MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞIRACAĞIZ”

İstanbul’un dönüşümünü hızlandırmak için yasal düzenleme yapılmasını isteyen Bakan Mehmet Özhaseki’nin sözlerini hatırlatan Gürgen, “Gerekirse TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağırabiliriz.” Gerçek bir şekilde çalışmaları tamamlayıp gerçek bir şekilde hayata geçirelim. İstanbul dönüştürülmesi gereken bir şehir. Dönüştürülmezse nasıl bir felaketle karşı karşıya kalacağımız ortada” dedi. Toplantıya katılan belediyelerin temsilcileri de İstanbul’un dönüşümüne ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu