Ekonomi

JPMorgan, General Electric’in Havacılık Bölümü için ikinci çeyrek gelir tahminini düşürdü

JPMorgan analistleri, GE Havacılık için ikinci çeyrek satış tahminlerini 8,4 milyar dolara düşürerek tedarik zincirinde yeni motorların teslimatını etkileyen süregelen zorluklara işaret etti. Analistler, şirket yönetiminin kısa süre önce bu zorluklardan bahsettiğini ve bunun da motor teslimatlarına ilişkin yıllık hedefleri tehlikeye atabileceğini belirtti.

Satış tahminleri düşürülmüş olsa da JPMorgan, yeni motor teslimatlarının önemli bir kısmının kâr getirmediğinin altını çizerek aynı seviyelerde kâr ve nakit akışı bekliyor. Sonuç olarak, düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) ve serbest nakit akışı (FCF) tahminleri değiştirilmedi. Firma, Aralık 2024’e kadar 175 dolarlık bir hisse senedi fiyatı hedeflemeye devam ediyor ve hisse senedi için Overweight tavsiyesini koruyor.

İkinci çeyrek için güncellenen satış tahmini, ortalama piyasa tahmininin %5 altında olup, 2024’ün ikinci çeyreği için geçen yılın aynı dönemine kıyasla satışlarda %5’lik bir artış ve yılın ilk yarısı için %10’luk bir artışa işaret etmektedir. Bu rakamlar şirketin öngördüğü “yaklaşık düşük çift haneli” büyüme aralığının alt sınırında yer alıyor. Ticari orijinal ekipman üreticisi (OEM) faaliyetlerinden elde edilen gelirin, motor teslimatlarındaki azalma ve daha az avantajlı bir ürün karışımı nedeniyle 2024’ün ilk çeyreğinde 1,7 milyar dolardan 1,5 milyar dolara düşmesi bekleniyor.

Öte yandan, ticari hizmetlerden elde edilen gelirin geçen yılın aynı dönemine göre %17-18’lik bir büyümeyi temsil eden 465 milyon dolar artması bekleniyor. Bu artış, 2024’ün ilk yarısında ticari hizmetlerde %15’lik bir büyümeyle sonuçlanacaktır ki bu da şirketin orta onlu yüzdelerdeki tüm yıl büyüme projeksiyonuyla tutarlıdır.

2024’te LEAP motor teslimatları için hedef iddialı, JPMorgan yıl için tahminini 1.700 motora indirdi. Firma, yılın ikinci yarısına ilişkin daha fazla ayrıntı için GE’nin ikinci çeyrek mali sonuçlarını bekliyor.

Bu makale AI’nin yardımıyla hazırlanmış ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu