Yaşam

Karşıyakalı miniklerin yarıyıl sevinci

Karşıyaka Belediyesi bünyesinde hizmet veren anaokullarında yarıyıl tatili başladı. Öğretmenlerinden karnelerini alan minik öğrenciler, ilk karne heyecanını yaşadı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Alanında uzman öğretmenleri istihdam ettiğimiz anaokullarımızda çocuklarımızı kaliteli eğitimle geleceğe hazırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

8 ANAOKULU, 2 OYUN ODASI

Oyun, Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Ahmet Piriştina, Kardelenler, Muzaffer İzgü, Şebnem Tabak, Zeliha-Mehmet Beydağı, Zühal-Yücel İzmirli, Karşıyaka’nin Filizleri ve Mavibahçe Anaokulları ile İsmail Cem Kültür Merkezi ve Bülent’te faaliyet göstermektedir. Ecevit Kültür Merkezi. Yarıyıl tatili odalarında başladı. Okul öncesi eğitim kurumlarında ilk dönemin tamamlanması nedeniyle düzenlenen karne töreni renkli görüntülere sahne oldu.

500 ÖĞRENCİ

Karne töreninde kullanılan sahne, çocuklara geri dönüşüm bilincini aşılamak amacıyla atık malzemelerle hazırlandı. Öğrenciler öğretmenleriyle birlikte atık kağıtlardan dekorasyon malzemeleri hazırladılar. Kış konseptine uygun olarak ağaçlar, şömineler ve karlarla süslenen sahnede karne heyecanını tadan 500 öğrenci, öğretmenleriyle eğlenceli vakit geçirmenin keyfini yaşadı.

“GELECEĞE HAZIRLIK”

Tüm öğrencileri, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik eden Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Alanında uzman öğretmenleri istihdam ettiğimiz anaokullarımızda çocuklarımızı kaliteli eğitimle geleceğe hazırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Düşünen, üreten, sorgulayan bir nesil yetiştirme sorumluluğunu üstleniyoruz. Çocuklarımızı inanç dolu bir geleceğe hazırlamanın bilinciyle hareket ediyoruz. Ülkesine, insanlığa ve doğaya saygılı çocuklar yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz. Geleceğin umudu ve ışığı olan çocuklarımızın her birini, ailelerini ve onları emekle yetiştiren öğretmenlerini yürekten kutluyorum. “Keyifli, sağlıklı ve memnun bir yarıyıl tatili geçirmenizi diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu