Haber

Köpeğini bulana ödül veren çift sosyal medya sayesinde köpeğini buldu

KONYA’da Seyit ve Şerife Mercan çifti, müstakil evlerinin bahçesinde tuttukları kulübeden kaybolan ‘Fifi’ isimli köpeklerini, sosyal medyadaki ‘Köpeğimi bulana 10 bin TL ödül’ ilanıyla buldu. Köpeği parkta bulduğunu öne sürerek ödülü almak için kendisiyle iletişime geçen BO (37) hakkında ‘açık hırsızlık’ suçundan yasal işlem başlatıldı. Meram ilçesi Lale Bahçe Mahallesi’nde yaşayan Seyit Mercan ve eşi Şerife Mercan’ın besledikleri ‘Fifi’ isimli köpek, 21 Temmuz’da müstakil evlerinin bahçesindeyken kayboldu. Etrafta arama yapan çift, köpeklerinden herhangi bir iz bulamayınca köpeğinin çalındığına inanarak polise giderek şikayetçi oldu. Çift daha sonra sosyal medyada ‘Köpeğimi bulana 10 bin TL ödül’ ilanı verdi. İlanın yayınlanmasından birkaç saat sonra SK Bo isimli bir kadın, kendisini telefonla arayarak köpeği parkta bulduğunu ve söz verdikleri para ödülü karşılığında teslim edebileceğini söyledi. Mercan çifti, Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü Arıza Tetkik ve Araştırma Büro Amirliği ekipleriyle birlikte belirtilen adrese gitti. Köpek, Mercan ailesine teslim edildi. BO’nun çelişkili konuşma ve davranışlarından şüphelenilen iki kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılan 2 kişiden 7’si ‘yaralama’ suçundan kaydı bulunan BO hakkında ‘açık hırsızlık’ suçundan yasal işlem başlatıldı.

‘ÇOCUĞUMA BAKARDIM’

Köpeğe çocukları gibi baktığını belirten Şerife Mercan, “Köpeği sahiplendiğimizde 2 aylıktı. Geldiğinde çok bakımsızdı, saçları dökülüyordu. Veterinere götürüp gerekli tedaviyi yaptırdık. Bebek şampuanı ile duş aldım, tüylerini taradım ve temizledim. Kendi çocuğum gibi görünüyordum. Sabah, öğle ve akşam yemeklerini düzenli olarak verdim. Sürekli kontrol ederek bu hale getirdik ama ne yazık ki ‘Fifi’mizi çaldılar. Çok üzgünüz. Kızlarım da her gün ağladı ama evimize gelip çok mutlu olduğumuzu söyledi.

‘ÖDÜL DUYURUSUNA TEŞEKKÜRLER’

Ödül duyurusu sayesinde köpeklerine kavuştuklarını söyleyen Seyit Mercan, şunları söyledi:

Köpeğimiz kulübesinden ve bahçesinden başka bir yere gitmiyor. Köpeğimizin kendisi kaybolmadı, bahçeye hiç girmediler ve kulübesinden çıkarıp çaldılar. Kaybolduktan sonra 2 gün psikolojimiz bozuldu ve polise gidip şikayetçi olduk. Çünkü bu cins köpekleri çalıp para karşılığı başkasına satıyorlar. Polis soruşturma yaparken sosyal medyada ‘Köpeğimi bulana 10 bin TL ödül’ diye ilan verdim. Çünkü çıkacağını biliyorum. Duyurunun üzerinden 2 gün geçti ve sosyal medyadan ulaştılar. ‘Köpeğin bizde, köpeğini tarif eder misin’ dediler. tanımladım. Yakasına kadar, çanı, boğazında renk. Sonra bana ‘Köpeğin bizde ama onu almak için başına koyduğun ödülü verirsen, köpeğini geri veririz’ dediler. Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü Adli Tedbir ve Araştırma Bürosu ekiplerine de ulaştım. Neyse ki operasyon da düzenlediler. Sonra Fifi’mizi aldık.

haber-kocaali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu