Haber

“Korkma” tiyatro oyunu Çarşamba günü sahnelenecek

Çarşamba Belediyesi tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle “Korkma” oyunu sahnelenecek.

Belediyeden yapılan açıklamada, İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümünde sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in “Korkma” adlı tek kişilik oyununun sahneye konulacağı belirtildi. Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin sunulduğu ve Çanakkale Destanı’nın anlatıldığı Çarşambalılarla buluşacak.

Açıklamada, oyunun 12 Mart Pazar günü saat 19.30’da Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahneleneceği, tiyatro oyununda 12 yaş sınırı olduğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Halit Doğan, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde İstiklal Şairi Ersoy’u anacaklarını belirterek, “Mehmet Akif Ersoy direnişi, korkusuzluğu ortaya koydu. Türk milletinin cesaret ve cesaretini yıllar önce dizelere döktü. İstiklal Şairimiz Ersoy’u saygı, sevgi ve hürmetle anıyoruz. Tüm hemşerilerimizi bekliyoruz.” terimini kullandı.

mazgirt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu