Haber

Kulis: DEM Partisi Dersim’deki ittifak çalışmalarına da katıldı

DERSİM –DEM Partisi’nin, İşçi Partisi (EMEP), Türk Personel Partisi (TİP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ve Emek ve Özgürlük Cephesi’nin (EÖC) 31 Mart’a yönelik ittifak çalışmalarında da yer aldığı iddia edildi. yerel seçimler.

Kulislerden gelen son bilgilere göre Dersim’de DEM Partisi ile sosyalist örgütler arasında “ittifak” kuruldu. İl merkezi, ilçeler ve belediye meclisi üyeliklerinde ortak program etrafında mutabakata varılan politikaların kısa sürede kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

TİP ÇİZİLDİ Mİ?

Ancak TİP’in de ‘ittifak’tan çekildiği iddia ediliyor. Gelen tepkiler üzerine daha önce “Dersim’de DEM Partisi’nin dışlanması söz konusu değil” diyen TİP, konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

Ne oldu?

Dersim’de 31 Mart yerel seçimleri için İşçi Partisi, Sosyalist Meclisler Federasyonu, Emek ve Özgürlük Cephesi ve Türk Personel Partisi, yaptıkları açıklamada yerel seçimler için ittifak çalışmalarına başladıklarını açıklamış ve akabinde, kamuoyunda yoğun bir tartışma başladı.

DEM Partisi Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, ittifakın “DEM Partisi’ne karşı kurulduğunu” savundu.

Tartışmalara ilişkin İşçi Partisi ve Türk Personel Partisi yazılı açıklama yaparak “DEM’in dışlanmasının mümkün olmadığını” belirtti. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu