Haber

Paris Ulu Camisi Müslümanlara Yönelik Irkçı ve Nefret Söylemini Kınadı

Paris Ulu Cami yönetimi, Fransa’da son günlerde Müslümanlara yönelik ırkçı ve nefret söyleminin arttığına dikkat çekti.

Paris Ulu Cami Müdürü Chems-Eddine Hafız tarafından yapılan yazılı açıklamada, Fransa’da artan Müslüman karşıtı söylem ve eylemlere dikkat çekildi.

Açıklamada, Paris Ulu Camisi’nin bu ülkede Müslümanlara yönelik ayrımcı, ırkçı ve nefret dolu söylemlerin yayınlanmasını şiddetle kınadığı ve uyarıda bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, son günlerde Müslümanları zora sokmak ve toplumdan dışlamak amacıyla siyasi alanda ve medyada skandal açıklamalarda bulunulduğu belirtilerek, Paris Ulu Cami’nin tüm adımları incelediği belirtildi. Bu ifadelere karşı alınabilecek bir şey.

Açıklamada, caminin her Fransız’ın dinini sadakatle yaşaması için çaba göstermeye devam edeceği kaydedildi.

Öte yandan Nanterre Camii, özel Müslüman okulu ve eğitim kampüsünün de yer aldığı İbn Badis Enstitüsü’nden yapılan açıklamaya göre, Paris’in banliyölerinde bulunan Enstitü’ye ölüm tehditleri içeren mesajlar geldi. Enstitü, söz konusu mesajlara ilişkin şikayette bulundu.

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, X sosyal medya platformundan Enstitü’ye gelen tehdit mesajlarına ilişkin açıklama yaptı.

Darmanin, Müslüman ibadethanelerine gönderilen tehdit bildirilerini kınadığını ve Nanterre Savcılığı’nın olayla ilgili soruşturma başlattığını belirtti.

gurpinarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu