Ekonomi

Rusya’dan 2025’e bütçe dengesi hedefi

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, başkent Moskova’da Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ile Rusya Maliye Bakanlığı arasında düzenlenen ortak toplantıda konuştu.

Siluanov, bu yılki öncelikli hedeflerinin iş dünyasını ortadan kaldırmak olduğuna işaret ederek, “İş dünyası için maliyetleri ve tehlikeleri azaltmayı, rekabet ortamı yaratmayı, dijitalleşmeyi ilerletmeyi ve gelir yönetimini iyileştirmeyi planlıyoruz. sistem.”

Zor şartlara rağmen Rusya ekonomisinde istikrarı korumayı başardıklarını belirten Siluanov, finansal sisteme olan inancı savunmayı, fiyat ve kur dinamiklerini istikrara kavuşturmayı başardıklarını söyleyebileceklerini söyledi.

Rusya bütçesinde istikrarın sağlanacağını belirten Siluanov, “Orta vadede ekonominin uyum sağlamasıyla birlikte 2025 yılına kadar maliye politikasını normalleştirmeyi ve bütçe dengesini sağlamayı planlıyoruz.”

Rusya Maliye Bakanlığı’ndan 7 Nisan’da yapılan açıklamada, ülkedeki federal bütçenin bu yılın ilk çeyreğinde 2,4 trilyon ruble (yaklaşık 29 milyar dolar) açık verdiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu