Haber

Sakarya Polisi mesleki bilgilerini güncelledi

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla kurum içi eğitimlerine devam ediyor.

Bu kapsamda Marmara Belediyeler Birliği’nin katkılarıyla Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polis çalışanlarına 4 günlük hizmet içi eğitim semineri verildi.

Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak çalışanların eğitim faaliyetlerine her zaman büyük önem verdiklerini söyledi.

İş verimliliğini ve hizmet kalitesini artırmak, mesleki bilgilerini güncellemek ve kuruma geçen çalışanların ilgili kanun ve yönetmeliklere uyumunu kolaylaştırmak amacıyla düzenlenen eğitim seminerlerine tüm polis çalışanları katılmıştır.

4 gün süren eğitim seminerlerinin ilk gününde gerginlik ve öfke kontrolü, ikinci gününde ise ‘Mobil Müdahale ve Meslekten Uzaklaştırma, 6502 Sayılı Tüketici Kanunu’ konusu verildi. Seminerin üçüncü ve dördüncü gününde ise güncellenen Zabıta Yönetmeliği, Kabahatler Kanunu, İşyeri Kontrol Mevzuatı ve 7201 Sayılı Tebligat Kanunu hakkında eğitimler verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu