Teknoloji

Silent Hill 2 Remake Çıkış Tarihi Sonunda Duyuruldu!

Bugün gerçekleşen yeni State of Play yayını ile uzun zamandır merak edilen Silent Hill 2 Remake çıkış tarihi sonunda Konami ve Bloober Team tarafından duyuruldu. Yıllar süren özlemin ardından, bu yıl içerisinde gizemli kasabaya geri dönüyoruz.


İlginizi Çekebilir: God of War Ragnarök PC İçin Duyuruldu!


Silent Hill 2 Remake Çıkış Tarihi Netlik Kazandı

Bildiğiniz gibi Silent Hill 2 Remake, 2022 yılının Ekim ayındaki ilk Silent Hill Transmission yayını sırasında duyurulmuştu. Her ne kadar Bloober Team tarafından ara ara yapılan açıklamalar ile gündeme gelmiş olsa da, elle tutulur bilgilerin verilememiş olmasından dolayı, duyuru fragmanı ve Şubat ayındaki State of Play haricinde tam anlamıyla büyük bir bilinmezlik hakim olmuştu. Bugün ise sessizlik bir kez daha bozuldu ve hem yeniden yapım Silent Hill 2 çıkış tarihi 8 Ekim 2024 olarak duyuruldu hem de ön-siparişe de açıldı.

PlayStation mağazasında Köpek Mira ve Tavşan Robbie maskelerinin olduğu standart sürümü 1.749 TL iken, standart sürüm içeriklerine ek olarak kırk sekiz saat erken erişim hakkı, dijital çizim kitabı, oyun müzikleri ve Piramit Kafa maskesi içeren Deluxe sürümü ise 1.999 TL. Steam mağazasında ise standart sürümünün 32.99 USD (1063.59 TL) ve Deluxe sürümünün de 36.99 USD (1192.55 TL) olduğu görülebiliyor.

Tarih duyurusuna ek olarak yeni bir fragman ve ilk oynanış videosu da yayınlandı. İki dakikaya yakın uzunluktaki fragmanda, oyunun açılış kısmındaki mezarlıkta karşılaştığımız Angela karakterinin modellemesini ilk kez ile görme fırsatımız oluyor. Fragmanın ilerleyen kısımlarında ise senaryo boyunca ziyaret edeceğimiz mekanları, Abstract Daddy, Lying Figure, Bubble Head Nurse ve Mandarin gibi yaratıkları ve çatışma sahnelerini de görebilmek mümkün oluyor.

Silent Hill Transmission yayını sırasında gösterilen oynanış videosunda ise daha çok Brookhaven Hospital bölümünün ekranımıza geliyor. Ayrıca kasabanın dış mekanlarını da görebiliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu