Haber

Tinder Rusya’dan ayrılıyor

Tinder ve Hinge flört uygulamalarının sahibi Match Group, Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının üzerinden bir yılı aşkın bir süre sonra Rusya’dan ayrılmaya hazırlanıyor.

BBC’nin haberine göre Match Group, çatısı altındaki iki uygulamanın Rusya’daki hizmetlerine ‘erişimi kısıtlamak’ için bir dizi adım attığını ve 30 Haziran’a kadar Rusya pazarından tamamen çıkmış olabileceklerini duyurdu.

‘İNSAN HAKLARINI KORUMAYA ADANMIYORUZ’

Bugün yayınladığı yıllık raporunda Rusya’daki hizmetlerine son verme kararını açıklayan ABD merkezli Match Group şirketi, “insan haklarını savunma konusunda kararlı olduklarını” söyledi.

24 Şubat 2022’de Rusya-Ukrayna savaşı başlayınca birçok uluslararası şirket Rusya’daki hizmetlerini sonlandırıp ülke pazarından çıkma kararı aldı. Baskıların ardından McDonalds, Coca Cola, Starbucks ve Heineken gibi şirketler de benzer kararlar aldı. Öte yandan Match Group, bugüne kadar savaşla ilgili çok az basın açıklaması yaptı.

‘İYİ BİR GÖRÜNTÜ VERMİYOR’

Dünya çapında 2 bin 700’den fazla çalışanı bulunan şirketin hissedarı Friends Fiduciary Corp. Reuters’e yaptığı açıklamada, şirketin Rusya’da halen hizmet vermeye devam ettiğini “iyi görünmüyor” dedi. Şirketin üst düzey yöneticisi Jeff Perkins, “Liderinin Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından suçlandığı bir ülkede güvenilir bir markanın faaliyetlerine devam etmesi iyi görünmüyor” dedi. (DIŞ HABERLER)

haber-bakirkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu