Haber

Vietnam’ın başkenti Hanoi’de çıkan apartman yangınında ölü sayısı 56’ya yükseldi

Vietnam’ın başkenti Hanoi’de 150 kişinin yaşadığı bir apartmanda çıkan yangında ölü sayısı 56’ya yükseldi.

Güney Asya ülkesi Vietnam’ın başkenti Hanoi’de çıkan apartman yangınında ölü sayısı arttı. Başkentte 150 kişinin yaşadığı 9 katlı apartmanda Salı gecesi çıkan yangında ölü sayısı 56’ya yükseldi. Ölenlerden 4’ünün çocuk olduğu belirlenirken, 39 cesedin kimliği belirlendi. Yangın sırasında onlarca kişinin binada mahsur kaldığı, en az 37 kişinin de yaralandığı paylaşıldı.

Bölgeyi ziyaret eden Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh, ölenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, “Böyle bir trajedinin yaşanmaması için düzenlemelerin ciddiye alınması gerekiyor.” Chinh, bu olayın yangın önleme ve yangınla mücadele konusunda bir ders olarak alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

Salı günü yerel saatle 23.00 sıralarında çıkan yangında, alevler kısa sürede tüm binayı sardı ve bölgeye 15 itfaiye aracı, ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Binanın bulunduğu sokağın dar olması nedeniyle itfaiye yangına yakından müdahale edemezken, alevler 3 saat sonra söndürüldü.

Öte yandan Vietnam’ın güneyindeki Binh Duong eyaletinde geçen yıl bir karaoke salonunda çıkan yangında 32 kişi hayatını kaybetmişti. – HANOİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu