Yaşam

Yemek Kuryesinin Çantasında 600 Yıllık Mumya Bulundu

Binlerce yıl önce insanoğlunun ölü bedenleri korumak için benimsediği mumyalama geleneği, günümüzde de geçmişe ışık tutan pek çok bilgiyi öğrenmemizi sağlamıştır. Ancak Peru’da yapılan yeni keşif, verdiği bilgilerle büyük bir şaşkınlık yaşattı.

Puno şehrinde bir parkta devriye gezen Peru polisi, eski bir kuryenin yiyecek dağıtmak için kullandığı bir çantada bir mumya buldu. Soruşturma kapsamında 26 yaşındaki Cesar Bermejo adlı kuryenin gözaltına alındığı açıklandı. Bermejo, Mumyaya bir isim bile verdi.

Mumya, kuryenin manevi kız arkadaşıydı:

Yerel basına açıklamalarda bulunan Bermejo, mumyaya “Juanita” adını verdiğini belirterek, ” manevi kız arkadaş ” söz verdi. Ayrıca mumyanın konuttaki odasında bulunduğunu ve onunla yattığını söyledi. Belli ki mumya hakkında değerli bir ayrıntıyı bilmiyordu.

Ancak sandığının aksine mumya bir erkekti:

Peru Kültür Bakanlığı, bulunan mumyanın en az 45 yaşında bir adama ait olduğunu açıkladı. mumyanın 600 ila 800 yaşında olabilirpaylaştı.

Bu mumya nasıl oldu da bir kurye çantasına girdi?

Bermejo, mumya neredeyse 30 yıl önce babası tarafından konuta getirildiğini söyledi. belirtilmiş. Babanın mumyayı nasıl aldığı bilinmiyor. Kültür Bakanlığı mumyayı koruduklarını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu