Haber

Yozgat’ta Hakem Saldırısı: Türk Futboluna Organize Saldırı

SEYFİ ÇELİKKAYA

Yozgat Sorgun ilçesinde hafta sonu oynanan futbol karşılaşmasının bitmesinin ardından polis gözetiminde soyunma odasına giden maçın hakemleri, orada yaşayan kulüp yöneticileri ve futbolcular tarafından darp edildi. Hastanede ayakta tedavi gören ve darp raporu alan 3 hakem de Sorgun 1071’e ihbar edildi. SporKulübün yöneticileri ve oyuncuları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. TürkiyeAktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi de saldırıyı kınayarak, saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu.

3 Şubat Cumartesi günü Yozgat’ın Sorgun ilçesi stadında; Konuk ekibin Yozgat İl Özel İdarespor’un 2-1 üstünlüğüyle sona eren karşılaşmada Sorgun 1071 Spor Kulübü yöneticileri hakemlere itiraz etti. Israrın devam etmesi üzerine maçın hakemi tarafından kırmızı kartla sahadan ihraç edilmesinin yansımaları giderek arttı.

Maç bitiminde polisin önce takımları ve yöneticileri soyunma odalarına gönderdiği, seyircilerin sahadan çıkarılmasının ardından hakemler soyunma odasına götürürken Sorgun 1071 Spor Kulübü yöneticilerinin de olay yerinde olduğu öğrenildi. ve oyuncular hakemlere önce sözlü, sonra sözlü saldırdı. Soyunma odası önünde darp edilen maçın hakemleri Süleyman Erkılıç, Arkın Atasoy ve Muhammet Kürşat Şenyüz, ayakta tedavi edilmek üzere Sorgun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Saldırı raporu alan hakemler, iki kulüp yöneticisi ve 3 futbolcunun kendilerine saldırdığını belirterek, savcılığa şikayette bulundu.

“BU ORGANİZE PLANLI SALDIRI SADECE BİZİM HAKEMLERİMİZE DEĞİL TÜRK FUTBOLUNA DA OLDU”

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şube Yönetim Kurulu, yaptığı yazılı açıklamada, hakemlere yönelik sözlü ve sözlü saldırıyı kınadı. Açıklamada, “Maç sonunda polis gruplarının gözetiminde soyunma odasına giden hakemlerimiz, hakem odasının bulunduğu koridorda Sorgun 1071 Spor Kulübü Lideri ve babası tarafından darp edildi. Ayrıca futbolcuları ve bazı taraftarlar tarafından sözlü tehdit ve hakaretlere de maruz kalındı. Olayın ardından hakemlerimiz Sorgun Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.” “Sakatlık ve sakatlıklarla ilgili isimli raporlar hazırlandı. Organize bir şekilde planlanan bu saldırı sadece hakemlerimize değil, Türk futboluna da yapıldı.” Açıklamada olayın takip edileceği de kaydedildi.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu