Yaşam

BirGün projesi gün sayıyor!

Serinin genel hikayesi şu şekilde:

Üç yaşındayken ayrı aileler tarafından yetimhaneye verilen Mesut, İlayda ve Volkan, hayatları boyunca birbirlerinden asla ayrılmayacaklarını düşünürken öyle bir şey oldu ki kader onları birer birer ayırdı.

Mesut öğretmen bir aileye verildi. Evlat edinen anne Songül Hanım Fen Bilgisi Öğretmeni, baba Hakan Bey ise Matematik Öğretmenidir. Baba Hakan Bey yıllar önce trafik kazası geçirmiş ve tekerlekli sandalyeye mahkûm kalmıştı. Yıllar önce doğumda bebeklerini kaybeden ailenin başka çocuğu olmadı ve evlat edinmeye karar verdi. Kendine güvenen, çalışkan ve ciddi bir insan olan Mesut, avukat olarak sadece ailesinin gurur kaynağı değil aynı zamanda çevresinde de çok sevilen bir kişidir. İlayda, ülkede saygın ve tanınmış bir aile tarafından evlat edinildi. Evlat edinen annesi Yelda Hanım, babası ise Sinan Bey’dir. Yıllardır çocuk sahibi olmak için her yolu deneyen aile, başarısız olunca sonunda evlat edinmeye karar verir. Sessiz, içe dönük, duygusal ve zeki bir insan olan İlayda, üniversiteden mezun olduktan sonra babasının yanında şirkette çalışmaya başlar. Volkan, birden fazla kuyumcu dükkanı olan bir aile tarafından evlat edinildi. Annesi Işık Hanım, babası Cengiz Bey’dir. Volkan, liseyi bitirdikten sonra babasının iflası nedeniyle okulu bırakır ve babasıyla birlikte inşaatta çalışarak geçimini sağlar. Volkan, geçmiş tecrübelerinden dolayı hırçın, inatçı, çabuk sinirlenen ve dikbaşlı bir insandır. Babası kumar borçları yüzünden iflas edince evden kaçmayı bile düşünmüş ama annesini bırakamamış.

Volkan ve babası inşaatta çalışırken inşaatın beşinci katında Volkan dikkatini çeker, Ateş Karaaslan ile 18 yaşındaki inşaat işçisi Recep’in tutkulu konuşmasını görür ve çalışmaya devam eder. Çok geçmeden bir takırtı duyarlar ve çocuğun yere düştüğünü görürler. Olay yerine koşan inşaat işçileri ne olduğunu anlamayarak ambulans çağırırken Ateş Karaaslan, Volkan’ı oradan uzaklaşırken görür. Saatler geçiyor, gencin ölüm haberi geliyor ve ölüm nedeninin intihar olduğu söyleniyor. Volkan ise işin altında başka bir şey olduğunu düşünüyor ve intihar haberlerine inanmıyor. Bu konuyu babasıyla paylaşan Volkan, babasının yansımasıyla karşılaşır. Günlerce bunun etkisinde kalan Volkan Birgün dayanamadı ve Ateş Karaaslan’ı ilk kez gördüğünde o gün binada hararetli konuşmanın ne olduğunu sordu. Ateş Karaaslan’ın yansımasıyla karşı karşıya kalan Volkan, artık iddialarında yanılmadığını düşünüyor ve bu işin peşini bırakmayacağını söylüyor. Ateş, adamlarına Volkan’ın işini bırakmalarını emreder. Volkan’ın başına gelen bu olaydan sonra ise kabusa dönüşürler.

Bu olayın peşine düşen Volkan başına geleceklerden habersiz araştırmalarına devam ederken, hayat onları yıllar önce yetimhanede arkadaşlarıyla buluşturmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu