Yaşam

Doktordan Resim Sergisi

Kardiyolog Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Nişancı’nın pandemi periyodunda başladığı fotoğraf çalışmaları “Doktordan Resim Sergisi” ile Art212 stant yerinde 16-30 Kasım tarihleri ortasında görülebilir.

Kardiyolog Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Nişancı’nın “Doktordan Resim Sergisi” Art212’de kapılarını açtı.

Sosyal sorumluluk kapsamında başladığı fotoğraf çalışmalarının gelirlerini çeşitli dernek ve vakıflara bağışlayan Kardiyolog Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Nişancı, standın açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hekimlik ve akademisyenlik son derece ayrıntılı çalışmalar sonucunda harikası arayan, ağır konsantrasyon ve ihtimam gerektiren bir meslektir. Birtakım tıbbi uygulama alanlarındaki muvaffakiyet, gerektirdiği el hüneri ile de kuşkusuz yakından ilintilidir. Bu özelliklere yaratıcı niyet de eklenebilirse tıp ilmi birebir vakitte yaratıcı bir sanat haline de gelebilir. Bu sebeple tıp ve sanat birinci görüşte çarçabuk farkına varamadığımız birçok ortak paydada birbirine yakınlaşır. Bir çoğumuzun aşina olduğu tabiplerin sanat kollarında da muvaffakiyet göstermesinin, bu ortak paydalar ile mümkün olduğunu düşünüyorum.”

“Doktordan Resim Sergisi” Art212’de 30 Kasım tarihine kadar pazar hariç her gün 10.00-18.30 saatleri ortasında kadar ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu