Haber

Eşi tarafından öldürülen iki çocuk annesi Hacer Turhan toprağa verildi

Eşi tarafından öldürülen iki çocuk annesi Hacer Turhan toprağa verildi

ARTVİN – Artvin’in Arhavi ilçesinde yaşayan ve boşanmak üzere olan eşi tarafından öldürülen Hacer Turhan toprağa verildi. İlçeyi yas içinde terk eden iki çocuklu genç annenin vefatının ardından cenaze namazına katılanların yakınları, kadın cinayetlerinin sona ermesini istedi.

Dün yaşanan olayda, boşanma aşamasında oldukları öğrenilen Hacer ve Seçkin Turhan çifti konuşmak için dışarıda buluştu. Burada çift arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Seçkin Turhan, yanındaki silahı çekerek eşi Hacer Turhan’ı vurdu, ardından silahın namlusunu kendi kafasına dayayıp tetiği çekti.

Hacer Turhan olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan öfkeli koca Seçkin Turhan’ın tedavisi ise yoğun bakımda sürüyor.

12 yıllık eşi tarafından öldürülen 2 çocuk annesi Hacer Turhan, bugün öğle namazının ardından ilçede kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cenazeye katılan yakınları ve ilçe halkı, kadın cinayetlerinin sona ermesini talep etti.

Cenazeye katılan Sezai Çakmak, “Maalesef ülkemizde alışılmadık bir kadın cinayetiyle karşılaştık. Umarım bir daha olmaz, ne ülkemizde ne de ülkemizde. Kadın cinayetlerinin önlenmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istiyoruz. bir daha yaşanmaması için.”

Duygu Selin Karabiber, “Çok üzücü bir olay yaşadık. Maalesef bugün toplumumuzda kadın cinayetlerinde artış var. Bu biz kadınlar için çok vahim bir durum. Hangi açıdan bakarsak bakalım bir can kaybedildi. 2 çocuk annesiz kaldı, yakınları Hacer ablalarını toprağa verdi.” yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu