Haber

HEDEP Eş Başkanı Alevi Dernekleri ile Buluştu

Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Alevi Bektaşi Federasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Alevi Kültür Dernekleri yetkilileriyle görüştü.

HEDEP’ten yapılan yazılı açıklamaya göre Bakırhan, partisinin Halklar ve İnançlar Komitesi Eş Sözcüsü Yüksel Memnun ve Kars Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit ile birlikte Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yetkililerinin yanı sıra Alevi Bektaşi Federasyonu ve Alevi Kültür Dernekleri yöneticileri de hazır bulundu.

Burada konuşan Tuncer Bakırhan, kongre öncesinde hem kurumlarla hem de kamuoyuyla yoğun toplantılar yaptıklarını belirtti.

Bakırhan, “Artık ne istediğimizi, ne yapacağımızı belirlemenin zamanının geldiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde neler yapabileceğimize dair görüşlerinizi, partimize yönelik öneri ve eleştirilerinizi almak istiyoruz.” Şu şekilde konuştu:

Alevilerin talepleriyle ilgili herhangi bir adım atılmadığını belirten Bakırhan, “Retoriğin ötesine geçen bir uygulamayla karşılaşmadık. Bir yandan da yeni anayasa tartışmaları var. Yeni anayasa tek adama ve saraya bağlı bir anayasa yapacak. Bunun olmaması için Alevileri, Kürtleri” “Tüm halkı, işçileri ve halkı kapsayan bir anayasaya ihtiyaç olduğunu biliyoruz. ezilen ve 85 milyon insanın kendini gördüğü yer.” İfadelerini kullandı.

Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Mustafa Aslan da HEDEP heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Federasyon olarak 35 yıldır Alevilerin hak ve talepleri konusunda çalıştıklarını belirten Aslan, “Laik Eğitim, İnsancıl Yaşam ve Demokratik Türkiye” sloganıyla 10 Aralık’ta İstanbul’da miting düzenleyeceklerini belirterek, HEDEP’i davet etti. mitinge heyet katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu