Teknoloji

Psikolojimiz Bozuldu: Türk PlayStation Oyuncusu Zamlara Karşı 27 Yıllık PS Plus Aboneliği Aldı

Dövizdeki ütopik artışla birlikte ülkemizde oyun fiyatları her geçen gün yükselirken bu artış aboneliklere de yansımaya başladı. Microsoft’un yüzlerce oyuna 30 TL’ye erişebildiğimiz hizmeti Xbox Game Pass’e geçtiğimiz günlerde zam yapıldı. PlayStation Plus için de bir artış bekleniyor.

Hal böyle olunca birçok kullanıcı Game Pass artışı gelmeden aylarca hatta aylarca aboneliklerini sürdürüyor. yıllarca uzatıldı.Geçtiğimiz gün aynı yola artık PlayStation Plus aboneleri de başvuruyor bu durum biraz abartılıBir paylaşım yapılmıştır.

27 yıllık PlayStation Plus aboneliği!

Twitter’da “@kutsaltoprak” isimli kullanıcı, 27 yıllık PlayStation Plus aboneliği paylaştı PlayStation ekranından paylaşılan görselde bir sonraki ödeme tarihi olarak” 6 Ağustos 2050” olarak görüntülenir.

Günümüz fiyatlarına göre 27 yıllık PlayStation Plus aboneliği için kullanıcıdan tam ücret alınmaktadır. 12.420 TL ödemeyi yaptı. Yani 2.000 TL’nin oyunlarda yeni başlangıç ​​fiyatı olmaya başladığı bu günlerde, yeni 6-7 AAA oyun fiyatına hızla 27 yıllık abonelik satın aldı.

Tabii 27 yıllık abonelik, 2 yıldır bile net olarak göremediğimiz bu dönemde paylaşımı gören oyun ve teknoloji dünyasındaki bazı oyuncular tarafından paylaşıldı. abartı bulundu.

Bir sonraki olası artışa kıyasla kullanıcı ne kadar kâr etmiş olacak?

PlayStation Plus’a ne kadar artış geleceği bilinmiyor. Ama iddiamız için şimdilik rakip servis Game Pass Yüzde 166 artışını sayabiliriz.Bu durumda yıllık 460 TL olan abonelik %166 zamlı oluyor. 1.223 TLoluyor.

1.223 TL’yi 27 ile çarptığımızda; 33.021 TL lik bir fiyatla karşı karşıyayız. Yani PS Plus Deluxe aboneliği Game Pass ile aynı oranda artırılırsa bugün 12.420 TL’ye satın alınabilen 27 yıllık abonelik 33.021 TL’ye çıkacak.

Yalnızca bu olası artışla, kullanıcı yaklaşık olarak alacak. 20.500 TL kar Bitmiş olacak. Önümüzdeki yıllarda gelebilecek artışları bu hesaba katmıyoruz bile…

‘Daha normal’ bir kullanıcı olduğumuzu varsayar v e bugün 4 yıllık uzatmayı uzatmaya çalışırsak, olası artış ile bugün ödeyeceğimiz fiyat arasındaki fark şu şekilde olacaktır:

  • 4 yıllık aboneliğin güncel maliyeti: 1.840 TL
  • Olası ek maliyet: 4.880 TL
  • Kâr: 3.040 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu